Pierwsze nowe oznakowane BMW wkrótce trafią do służby. Mają nowe oklejenie

Informowaliśmy was jakiś czas temu, że do polskiej policji trafią 82 nowe radiowozy marki BMW. Pierwsze z nich już w najbliższych dniach wyruszą na drogi. Co ciekawe, policja zdecydowała się na nowe oklejenie. Czy to ochroni je przed kolizjami?

Już za niedługo na drogi trafią aż 82 nowe radiowozy. Część z tych samochodów będzie służyć jako pojazdy nieoznakowane. Policja zdecydowała się na popularne BMW serii 3. Co trochę zaskakuje, funkcjonariusze zamówili też trójki w wersji GT. Szczerze przypuszczamy, że wynikało to z dosyć sporego rabatu na te egzemplarze. Wszak producent z Bawarii zapowiedział, że z powodu nikłego zainteresowania tym nadwoziem, w najnowszej odsłonie modelu, już ono nie powstanie.

Nieco może też zaskakiwać nowe oklejenie. W sumie jest fajne, bo radiowóz będzie znacznie łatwiej dostrzec z dużej odległości. Akcent kolorystyczny też już znany osobom, które podróżują po Europie. Bowiem jest on bardzo podobny do tego używanego przez naszych zachodnich sąsiadów. Tych samych kolorów używają również wyspiarze.

Przypomnijmy, że obecnie na polskich drogach policja użytkuje już 140 egzemplarzy nieoznakowanych BMW 330i xDrive. Samochody są wyposażone w silnik 2.0 turbo, który generuje 252 KM oraz napęd na cztery koła, jak zresztą sama nazwa wskazuje. Policja twierdzi, że auta te mocno przyczyniły się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach. My natomiast zastanawiamy się, ile z tych 140 egzemplarzy jeszcze jest bezwypadkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *